fbpx

Освітлення пішохідних переходів

Освітлення пішохідних переходів. Як правильно підібрати світильники?

Останнім часом все більше уваги приділяється освітлення пішохідних переходів. Правильно спроектоване освітлення допомагає знизити кількість аварій і серйозність травматизму, дозволяє водієві вчасно побачити пішоходів, які наближаються і встигути уникнути аварії. Так само дуже важливо, щоб був висвітлений не тільки сам перехід, але і тротуар, тому що водій може не встигнути зреагувати на раптовий вихід пішохода з темної зони.

Для освітлення переходів все частіше застосовують світлодіодне освітлення, яке відрізняється ефективністю, надійністю і довговічністю. Світильники можуть розташовуватися як на стовпах, так і можуть бути підвісними – розташовуються між опорами освітлення.

У житлових зонах згідно з нормами мінімальна освітленість переходу повинна бути 6 люкс, в комерційних і промислових зонах – 15 люкс, середній рівень освітленості – 20 і 30 люкс. Яскравість освітлення мінімум 300кд / м.

освещение пешеходных переходов

Важливо створити видимий контраст між поверхнею дороги й пішохідним переходом. Цього можна домогтися асиметричним розподілом світла, що забезпечує високий вертикальний рівень освітленості пішоходів з боку водіїв і високий горизонтальний рівень освітленості для переходу, що дозволяє його побачити з великої відстані. Світильники для пішохідних переходів повинні мати підвищений рівень герметичності (IP65), що гарантує надійність і довговічність освітлення.

Світильники встановлюють на відстані 1 м від переходу, висота 5–6 м. Щоб уникнути засліплення водіїв зустрічного напрямку, яскравість світильників слід обмежувати.

Переваги світлодіодного освітлення:

  • Низьке споживання електроенергії.
  • Надійність і довговічність.
  • Передача кольору і висока контрастність.
  • Хороша видимість переходу здалеку.
  • Рівномірне денне освітлення без спотворення кольору.

Всі ці переваги робить світлодіодні світильники найбільш популярними при виборі освітлення для переходів. Компанія Inled має досвід у виробництві світлодіодних світильників підвищеної герметичності – INF-FCD-LENS (IP65), завдяки власному виробництву контролюємо якість світлотехнічної продукції на всіх етапах виробництва і даємо гарантію на все наше обладнання від 36 місяців. Правильно підібране освітлення може зберегти чиєсь здоров’я і навіть життя.

Що потрібно освітити?